11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

Obejrzyj film

Obchodzone święto ma celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Corocznie w naszej szkole uroczyście upamiętnialiśmy rocznicę jej odzyskania jednak w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, niestety nie mogliśmy świętować z całą wspólnotą szkolną. Mimo trudności uczniowie naszej szkoły upamiętnili tę  uroczystość.  Klasy 5 i 6 wraz z p. K. Golą , p. T. Pietruszewskim, przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie śpiewali piosenki patriotyczne i przypomnieli nam historię związaną z tym wydarzeniem. Pani dyrektor wspomniała o naszych symbolach narodowych oraz o mowie ojczystej. Cała społeczność szkolna ubrana była tego dnia w stroje biało-czerwone z przywieszonymi kotylionami. Było bardzo dostojnie i uroczyście.

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Ten dzień był pełen atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych dzieci uczęszczających do  naszej szkoły, czyli dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nasi „zerówkowicze” musieli wykazać się znajomością bajek, by pokonać bajkową trasę z zadaniami i odnaleźć skarb. K. Hemzel