Bal Sportowców i Plebiscyt

1 lutego 2024 roku w sali sportowej naszej szkoły odbył się jubileuszowy XXX BAL SPORTOWCÓW w trakcie, którego zostały ogłoszone wyniki corocznego XXX Plebiscytu na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ I NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY.

Podobnie jak bal, tak i plebiscyt jest plebiscytem o trzydziestoletniej tradycji.

A zaczęło się w 1991 roku kiedy to po raz pierwszy uczniowie wybierali najsympatyczniejszą i najsympatyczniejszego sportowca. Chcąc, aby ogłoszenie wyników odbywało się w obecności całej społeczności szkolnej został zorganizowany I Bal Sportowca. Tradycyjnie w przerwie balu nauczyciel wychowania fizycznego wraz z przedstawicielem Rady Rodziców – fundatorem upominków dla pierwszej trójki dziewcząt i chłopców – i Dyrektorem Szkoły ogłaszali wyniki i nagradzali laureatów. W 1991 roku laureatami zostali uczniowie klasy ósmej: Agata Sądej i bracia Przemysław i Radosław Kozaneccy. Na przestrzeni trzydziestu lat zmieniały się pokolenia uczennic i uczniów, którzy budowali dobrą sportową tradycję naszej szkoły. Pojawiały się sytuację, gdzie laureatami były dzieci laureatów z dawnych lat. Przez wiele lat laureaci zajmujący pierwsze miejsca otrzymywali Puchar Przechodni, który podczas kolejnego ogłoszenia wyników plebiscytu przekazywali nowo wybranym sportowcom. Puchar Przechodni stawał się własnością sportowca po trzykrotnym zwycięstwie. W trzydziestoletniej historii miało to miejsce tylko raz. Puchar i tytuł SUPER SPORTSMENKI SZKOŁY zdobyła trzykrotna zwyciężczyni Adrianna Olejnik z Lednogóry. 

W 2024 roku NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ SPORTSMENKĄ została Zuzanna Gilewicz przed Aleksandrą Nowak i Wiktorią Wołodkiewicz. NAJSYMPATYCZNIEJSZYM SPORTOWCEM został Borys Budzyński przed Marcelem Zanderem i Leonem Zakrzewskim Od momentu powstania tego wydarzenia w życiu szkoły, celem organizatora było kształtowanie w uczniach postaw wywodzących się z ruchu olimpijskiego, mówiących o harmonii rozwoju duchowego i fizycznego. Stąd nazwa – NAJsympatyczniejsza, NAjsympatyczniejszy sportowiec. Podkreślanie tego, że najważniejsze jest uczestniczenie w życiu sportowym, a osiągane wyniki są na miarę talentu i chęci do doskonalenia się. Pokazujemy wartości wychowawcze i zdrowotne jakie niesie z sobą aktywność fizyczna.Uczymy rywalizacji z poszanowaniem przeciwnika i radzenia sobie z porażkami i sukcesami, które w sporcie jak i życiu się zdarzają.   

J. Łabus