Bezpiecznie na dwóch kółkach.

„Ci, którzy przyjechali z najdalszych stron, okazali się najlepsi” – stwierdził organizator Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ogłaszajac laureatów, którymi zostało czworo uczniów z klas piątych Szkoły Podstawowej Tysiąclecia w Lednogórze.

Turniej odbył się w piątek, 26 kwietnia 2024 w oddalonym o ok. 27 km od Lednogóry Zespole Szkół w Jankowie Dolnym.

Podczas zawodów młodzi uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności nie tylko w zakresie przepisów ruchu drogowego, prawidłowego poruszania się rowerem, ale również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W turnieju uczestniczyło 18 drużyn (w dwóch kategoriach wiekowych) z 11 szkół powiatu gnieźnieńskiego.

Wyniki rywalizacji (w kategorii 10 – 12 lat)

• I miejsce Szkoła Podstawowa Tysiąclecia w Lednogórze; Drużyna w składzie: Filip Łopyta kl. 5a, Nadia Wawrzynowska kl. 5a, Norbert Cierzniak kl. 5a, Wiktoria Bomba kl. 5b
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Witkowie
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Trzemżalu
  • Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się : Filip Łopyta ze Szkoły Podstawowej Tysiąclecia w Lednogórze

Za udział dziękujemy również 3 osobowej drużynie uczniów z klas 6, którzy również godnie reprezentowali naszą szkołę.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w tym turnieju po raz pierwszy w historii, tym bardziej cieszymy się z wygranej. Udział dał wszystkim wiele satysfakcji i zapewne przyczynił się do wzrostu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej na stronie organizatora.