Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Dzień Edukacji Narodowej – to polskie święto oświaty. Obecnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły a także zaproszony gość Wójt Gminy Łubowo Pan Andrzej Łozowski.

Uroczystość przygotowali wychowawcy oraz uczniowie klas 2a,3a,3b wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, gdzie odtworzyli – słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia, a swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu miłych wrażeń.


Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor – Joanna Filipiak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, za zaangażowanie i ogromny wkład pracy nauczycieli na rzecz szkoły oraz poświecenie i serce, którymi obdarzani są uczniowie. Za pomysły, kreatywność i ciekawe inicjatywy doświadczonych nauczycieli. – Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że nabywanie wiedzy staje się źródłem radości dla uczniów.

W tym uroczystym dniu wyróżnionym nauczycielom Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora .

Słowa podziękowania i życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie w edukację naszego młodego pokolenia, a także za niezawodne przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy złożył Wójt Gminy Łubowo Pan Andrzej Łozowski.