„Mała książka – wielki człowiek”

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych z rąk Pani dyrektor otrzymali Wyprawkę szkolną .

„Mała książka – wielki człowiek” to już kolejna edycja kampanii , której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej.

Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym – bezpłatny, zarówno dla szkół , jak i dzieci.

W skład tegorocznej wyprawki wchodzi :

„Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak, oraz „Kochasz ?Czytaj razem z dzieckiem ” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.