Pieszy rajd z okazji pierwszy dzień jesieni . Wykopki. Święto pyry.

Uczniowie klas piątej a i b oraz siódmej uczestniczyli w uroczystych  „Wykopkach i święcie pyry” z okazji pierwszego dnia jesieni na Małym Skansenie. Wspaniałe atrakcje sportowe  oraz żywą lekcję historii, tradycji regionalnych  dla dzieci przygotowali pracownicy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykopkach następnie  piekli ziemniaki w ognisku i jedli również  gzik. Poznali historię ziemniaka, dary jesieni, uczyli się gwary poznańskiej jak również obserwowali życie zwierząt w zagrodzie. Na koniec przepłynęli promem na Ostrów Lednicki gdzie  po zakończonym zwiedzaniu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek .

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze serdecznie dziękują Pracownikom Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy  za zaproszenie oraz staropolską gościnność.