Relacja z rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

Dzień 1 września tradycyjnie rozpoczął kolejny rok szkolny w całym kraju, jednak w historii naszej szkoły zapisze się jako jeden z najważniejszych. Właśnie dzisiaj nastąpiło oficjalne odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej por. Łukaszowi Kurowskiemu.

W momencie kiedy rozpoczynaliśmy naszą uroczystość, na Ostrowie Lednickim – Wyspie Jeziora Lednica, skąd wyrastają korzenie naszej historycznej tożsamości, brzmiał dzwon Mieszko i Dobrawa – symbol dynastii piastowskiej, honorujący wszystkich tych, którzy budowali nasze Państwo i go bronili.

Gospodarzami uroczystości byli p. Andrzej Łozowski- Wójt Gminy Łubowo oraz p. Joanna Filipiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć p. Mariusza Błaszczaka – Wicepremiera – Ministra Obrony Narodowej, Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Wicewojewodę Wielkopolskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Przedstawicieli Dowództwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komendanta Powiatowego Policji, rodzinę por. Kurowskiego, Radę Gminy Łubowo, Radę Rodziców SP Lednogóry, całą społeczność szkolną wraz z rodzicami.

Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej por. Łukaszowi Kurowskiemu, pierwszemu polskiemu żołnierzowi poległemu na misji w Afganistanie dokonał Pan Mariusz Błaszczak, Wicepremier- Minister Obrony Narodowej wraz z dowódcą 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Całość wydarzenia uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod dyrekcją mjr Pawła Joksa.

Po części oficjalnej nastąpiło pasowanie uczniów klas pierwszych, którego dokonała Pani Joanna Filipiak wręczając nowym uczniom kamyki z wyjątkowym przesłaniem.

Napisali o nas: https://gniezno.naszemiasto.pl/mariusz-blaszczak-w-lednogorze-wicepremier-odslonil-tablice/ar/c5-8973983

Napisali o nas : https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/sluzba-porucznika-kurowskiego-w-afganistanie-sluzyla-bezpieczenstwu-polski