ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO ROKU 1918/1919

W uroczystym Apelu na cmentarzu w Dziekanowicach z okazji 105 rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego udział brali: Wójt i Radni Gminy Łubowo, przedstawiciele Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie ze Szkoły Postawowej im. Powstańcow Wielkopolskich w Fałkowie, Nauczyciele, Rodzice Uczniów oraz Absolwenci Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im.  Mieszka I w Lednogórze.

Uczniowie z grupy rekonstrukcyjnej ze szkoły w Fałkowie pełnili honorową warte przy grobie Powstańca Walentego Świercza. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im Mieszka I w Lednógorze składali znicze na grobach Powstańców i zasłużonych pracowników Szkoły w Lednogorze. Uczestnicy uroczystości wysłuchali przemówienia Pana Andrzeja Łozowskiego Wójta Gminy Łubowo oraz wykładu na temat Powstania Wielkopolskiego  wygłoszonego przez Panią  Krystynę Golę nauczyciela historii ze szkoły w Lednogorze. Dziękujemy Pani Krystynie Goli za przygotowanie Apelu.  Dziękujemy wszystkim za przybycie, a tym samym okazanie szacunku Powstańcom Wielkopolskim.