Spotkanie z panią Beatą Frydryczak

4 grudnia 2023 roku uczniowie klas 3a oraz 3b mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z panią Beatą Frydryczak autorką książki „Lusia Sunia z jagodową kokardą na pupie” oraz właścicielką przemiłych berneńskich psów pasterskich.

Pani Beata do szkoły przybyła wraz ze swoimi ukochanymi pieskami Klarą i Gabi, co wzbudziło duże zainteresowanie dzieci. Każda sunia została przedstawiona wraz ze swoją historią. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zostać właścicielem psa – można psa kupić (tak, do domu pani Beaty trafiła Klara), ale można również adoptować zwierzątko, które trafiło do schroniska ( to historia Gabi). Dzieci po raz kolejny miały okazję uświadomić sobie, że posiadanie pupila to nie tylko przyjemność w postaci zabaw, ale też odpowiedzialność za żywą istotę i konieczność dbania o nią. Pani Beata opowiedziała również o swoim pierwszym psie terapeutycznym opisanym w książce „Lusia sunia, z jagodową kokardą na pupie” której fragment autorka przeczytała dzieciom.

Zajęcia pozwoliły dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwinęły empatię i poczucie odpowiedzialności. Były także relaksujące, nic, bowiem nie działa lepiej niż głaskanie przyjaznego zwierzątka 

Pani Beacie serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i bardzo miło spędzony czas oraz za egzemplarz książki, którą chętnie przeczytamy w całości.